راه های انتقال آنفلانزا و پیشگیری در کودکان

راه های انتقال آنفلانزا و پیشگیری در کودکان

 

 

راه های انتقال آنفلانزا و پیشگیری در کودکان

قبلا در این مقاله به توضیح این بیماری پرداخته ایم اکنون میخواهیم در این مقاله میخواهیم به صورت تخصصی به راه های انتقال بیماری آنفلانزا در کودکان صحبت کنیم

آنفلانزا یک بیماری ویروسی است که اگر شما در تماس به صورت مستقیم یا حتی در مواردی غیر مستفیم با فرد بیمار باشید احتمال دارد به این بیماری مبتلا شوید.

پس عقل حکم میکند که حدالامکان از تماس با فرد بیمار خودداری کنیم.

این بیماری بیشتر در مجارا های تنفسی است و بیشتر این قسمت ها را دچار درگیری و مشکل میکند.

این ویروس در همین مجاری و دقیق تر در دهان و بینی ها است که وارد میشود و در فرد آلوده به این بیماری هم با دهان و بینی انتقال میدهد.

ذرات خلت در دهان و بینی که در فرد بیمار وجود دارد همگی داری این ویروس می‌باشند که با سرفه و راه های دیگر این خلت ها در فضا پخش میشوند و آن محیط را آلوده میسازند.

هر چه قدر محیط کوچک تر باشد احتمال بیمار شدن فرد سالم در آن وجود دارد و اگر تهویه مناسب هم نباشد میتواند تمامی محیط را آلوده کند.

افراد بیمار میتوانند با به همراه داشتن دستمال کاغذی یا پارچه که همیشه همراه خود داشته باشند سلامت اطرافیانشان را به خطر نیاندازند.

این بیماری همانند سرماخوردگی بیشتر در گیرشوندگانش کودکان می‌باشند به دودلیل مهم و اساسی:

  • اول چون سیستم دفاعی کودکان و نوزادان نسبت افراد جوان آسیب پذیر تر است.
  • دوم هم چون این بیماری از فردی به فرد دیگر منتقل میشود؛ کودکان هم بیشتر در محیط هایی قرار دارند که با افراد زیادی هستند مثل مدرسه و مهدکودک و…

طبق آمارهای سازمان بهداشت یکی از مهمترین مراکز بیماری های واگیر دار مدارس هستند چون در آنجا افراد زیادی در محیط هایی به نسبت جمعیتشان کوچک قرار دارند و با هم مراوده میکنند.

پس شما والدین گرامی میتوانید با راهنمایی هایی به فرزندانتان در مدراس آنها را از خطر دور تر کنید مثلا:

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *