شرایط لیزر موهای زائد بدن

شرایط لیزر موهای زائد بدن

امروزه لیزر، یکی از پر طرفدارترین روش های از بین بردن موهای زائد بدن است و دستگاه های مخصوص زیادی برای این امر موجود می باشد اما باید بدانید که از این موضوع امری حساس است و نمی توان آن را به هرکسی سپرد. سوختگی های شدید، مشکلات پوستی و ایجاد لک از عوارض عدم اجرا در مکان های غیر تخصصی می باشد بنابراین انتخاب صحیح مراکز درمانی پوست یا کلینیک های زیبایی، یکی از اصلی ترین مواردی است که باید به آن توجه کرد.

اهمیت رنگ پوست در لیزر موهای زائد بدن

یکی از نکاتی که باید در هنگام لیزر موهای زائد بدن به آن توجه کرد نوع پوست و رنگ آن می باشد؛ معمولا افرادی که دارای پوست های تیره می باشند در معرض سوختگی قرار می گیرند. متخصصین این حوزه در اول راه نوع پوست شما را مورد آزمایش قرار می دهند. توصیه می شود که قبل از تصمیم گیری برای لیزر موهای زائد بدن با یک متخصص مشورت کنید. همچنین افرادی که دارای بیماری هایی نظیر لوپوس هستند باید به طور جدی از این امر اجتناب کنند زیرا نور آن موجب حاد شدن وضعیت بیماری می شود.

تنوع دستگاه های لیزر

متأسفانه این روزها در خیلی از آرایشگاه ها  برای امر لیزر تبلیغ می شود در حالی که لیزر موهای زائد بدن، امری تخصصی است و افراد متخصص این کار را می طلبد، اعتماد کردن به مکان هایی نظیر آرایشگاه ها ممکن است تاثیرات نامطلوب زیادی را به همراه داشته باشد. تنها مکانی که در این زمینه می توان به آن اعتماد کرد،  کلینیک های زیبایی  پوست معتبر می باشد. نکته ی بعدی قیمت های متفاوتی است که در امر لیزر موهای زائد بدن شاهد آن هستیم که این خود نوعی مسئله ی مهم به شمار می رود. تفاوت قیمت به دلیل تفاوت دستگاه های لیزر است. معمولا کلینیک ها و درمانگاه ها از دستگاه هایی استفاده می کنند که علاوه بر این که آسیب کمتری به بدن می زند درد کمتری هم به فرد منتقل می کند. بنابراین اگر نگران هزینه و زمان خود هستید به هر مکان و شخصی اعتماد نکنید.

صبور بودن در دوره لیزر

یکی از مشکلاتی که خیلی از مراجعه کنندگان دارند عجول بودن در امر لیزر موهای زائد بدن است. شما باید بدانید که این دوره، به زمان نیاز دارد پس نباید توقعات نا به جا و غیر واقعی داشته باشید . از آن جا که جلسات لیزر در فاصله زمانی حدود یک ماه انجام می شود و دوره های آن حدود شش ماه به طول می انجامد باید برای کسب نتیجه ی دلخواه در این امر صبور بود.

در سال های اخیر در میان روش های حذف موهای زائد بدن، تاکنون لیزر بهترین نتیجه را نشان داده است و در حال حاضر بیشترین طرفدار را دارد. شما می توانید برای لیزر موهای زائد بدن خود  به درمانگاه مجد که دارای پزشکان و افراد متخصص این حوزه می باشد مراجعه کنید.